top of page

Hakkımda

özge ılık saltık / sky-rie
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter

Yazar & Çizer

Profesyonel Hayalci

İç mimar | Restoratör

Akademisyen

6 Nisan 1996’da İstanbul-Bakırköy’de doğdu. İlköğretim ve liseyi Mersin’de Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu ve İçel Anadolu Lisesinde okudu. Bu yüzden yarı Mersinli hissetmekte! İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık bölümünden 2018 yazında üçüncülükle mezun oldu.  2019-2023 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışıp Yıldız Teknik Üniversitesi'nde "Preservation and Rehabilitation Proposals for Istanbul-Büyükdere District" başlıklı Restorasyon yüksek lisansını tamamladı.


2016’da Doğan Egmont’a bağlı DEX’ten çıkan "Hırsız", lisede yazmaya başladığı ilk kitabı. 2021 yılında 25m2Kitap tarafından yayımlanan "İmza: Her Şeyde İyi Olan Kız" ile hikâye anlatıcılığına devam ediyor.

Aynı zamanda farklı yayınevleri için çeviri, sesli kitap editörlüğü ve okutmanlık yapıp bir yandan da editör olarak eğitim görmekte.


Kendisi özetle; ya fantastik ya duygu seli yazar, manga sever, her yere çizer, anti-egoist mimar, tam zamanlı hayalci, yarı zamanlı gerçekçi ama çoğunlukla da öğrencidir.

bottom of page