top of page
Mor Glow

ARKA KAPAK

On yaşındaki Aki son üç yılını içinde açılan boşluklardan (tabii o boşluk yerine baloncuk der) rüzgar gibi esen zamanla oradan oraya savrularak geçirmiştir. O kadar uzun zamandır bu şekilde, kendi kontrolü dışında yolculuk yapmaktadır ki Aki; ait olduğu zamanı, şimdisini kaybetmiştr.

Tik tak!

İşte başlıyor. Baloncuklar Aki’yi yine bir yere götürüyor. En yakın arkadaşı iğne yapraklı mavi ladin fidesi İğneli’yle kendi kontrolünde olmayan bir yolculuk bu. Aki korkuyor.

Bazen daha önce gittiği bir zamanda ya da mekânda bazense hiç bilmediği, hiç hoş olmayan karanlık ve kasvetli bir dünyada bulabilir kendisini. Korkmasının sebebi tam da bu: bilinmezlik.

Baloncuklarıyla vardığı son nokta aynalı kocaman bir oda. Ve bir ses duyuyor. Onun yaşlarında onun boylarında tuhaf giysilere sahip bir kız sesleniyor. İsmi Min. Aki’yi yargılamıyor, alay etmiyor, şaşırmıyor.

“Merhaba!” diyor neşeyle. “Ben Aki. Bu da arkadaşım İğneli.” Başıyla ayakkabının içinde sessizce konuşmalarını dinleyen
mavi ladin fidesini gösteriyor. “Ben şimdiyi kaybettim de.
Acaba bulmama yardım edebilir misin?”


Min, Aki’ye yardım edebilir mi?
Peki siz eder misiniz?

Sır çözercesine ilerleyen bölüm başlıkları ve Özge Ilık Saltık’ın arkadaşlık, kendini tanıma ve zaman temalarını içine yedirdiği güçlü anlatımıyla kendinizi sürükleyici bir hikâyenin içinde bulacaksınız.

Tik tak, akıyor zaman,
Tik tak, kalmasın bu yolculuğa çıkmayan.

şimdiyi kaybeden çocuk

SATIN
AL

İdefix
Amazon
Babil
BKM

Yayınevi: 25m2 Kitap

Sayfa Sayısı : 245

Bölüm Sayısı :  13

Yazım Yılı :  2019

Basım Yılı: 2023

Tür :  9-12 Yaş Fantastik

bottom of page