top of page
  • Yazarın fotoğrafısky-rie

YENİ KİTAP - İmza: Her Şeyde İyi Olan Kız


 

“Siz hiç kendi ölümünüzden sırf bir başkasının hatırası son bulacak diye korktunuz mu? Ben korktum.”

Yirmi bir yaşındaki Ayaz, bir senedir eski Ayaz değil. En yakın arkadaşı Masal artık yok... O, hep yirmi yaşında kalacak ve artık yok... Artık yok... Ayaz, Masal’ın ölüm yıldönümünde, yatağında oturmuş düşünüyor. Geleceğinden koparılmış, çocukluğuna ait o parçanın unutulmaması için bir şeyler yapması gerek. Yarım kalmış hayaller, müzik-resim-edebiyat alanında ilgi görmemiş eserler, odanın her yerinde. Yap, yapma, yap, yapma, yap, yapma... diye sonsuz bir döngü içindeyken Masal’ın sesi kulağında çınlıyor: Yapacaksan kendi hatalarını yap çünkü bir şeyi yaptığın için pişman olmak, yapmadığın için pişman olmaktan çok daha iyidir. Şimdi tam zamanı! Ayaz’ın harekete geçmesi hiç zor olmayacak. Masal’ın eserlerini, ona yakışan bir imzayla yaşatma fikri, her geçen saniye onu heyecanlandırıyor. Ve bu planı uygulamak için Masal’dan iki yaş küçük kız kardeşi Lalin’in de desteğine ihtiyacı var. Hiç beklemediği gerçeklerle yüzleşeceğinden ise haberi yok.

Sırların üstünü örttüğü hüznün, aşkın, dostluğun iç içe olduğu duygu dolu bir gençlik hikâyesi! 

Bu haberi vermek için ne kadar beklediğimi hayal edemezsiniz.

Gerçekten.

Kitabın basılacağını bildiğim andan bu yana geçen vakit şöyle bir kenarda dursun, esas "Hırsız"dan beri iyi bir haber vermeye olan açlığım artık midemi burkuyordu.

Amaaaa, sonuçta bugün buradayız değil mi? :D


Benim kısaca "imza" dediğim bu kitapla ilgili anlatmak istediğim çok şey var. Aslında 2018 sonu 2019 başı gibi yazmaya başladığım bu hikâye her anlamda benim için büyük bir mücadele oldu. Şimdi, 2021'de sonunda kelimelere sayfalar üzerinden dokunabiliyor olmak paha biçilemez.

25m2 Kitap ile çıktığımız bu yolculuğun her dakikası eşsizdi. Ama tabii ki bütün bu eşsizlikler, mücadeleler ve detaylar kendi blog yazıları olmasını hak eden başlıklar. Zaman içerisinde elimden geldiğince paylaşacağım.


Ola ki kitabın konusu merakınızı cezbetmeyi başarırsa künye bilgilerine ve satış sitelerine buradan ya da buradan ulaşabilirsiniz. Çok yakında hem sesli kitap hem e-kitap olarak da farklı platformlarda da yerini alacak.


Umarım, size dokunmayı başarır. :)

82 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Σχόλια


bottom of page